E-sport na Festiwalu Fantastyki Falkon 2014

Falkon to prawdziwa gratka dla mieszkańców województwa lubelskiego — piętnastoletnia tradycja, tysiące gości, wiele dodatkowych imprez, a to wszystko w czasie tegorocznego długiego weekendu (7-10 listopada). W tym roku również miłośnicy e-sportu znajdą coś dla siebie.

Dopiero co byliśmy świadkami zdobycia przez Koreańczyków mistrzostwa świata w League of Legends, a już czeka nas kolejny turniej. Tym razem jest on organizowany przez naszych rodaków, a jego finał odbędzie się w Lublinie. Zanim jednak gracze zmierzą się ze sobą twarzą w twarz (czy też ekranem w ekran), czekają ich eliminacje, które będą trwały od 25 października do 2 listopada. Maksymalnie może się zgłosić 320 drużyn. Zostaną one podzielone na grupy (po 8 drużyn w każdej) i z każdej z nich zostaną wyłonione dwa teamy, które będą mogły ze sobą rywalizować w rozgrywkach offline. Te odbędą się w czasie festiwalu, a dokładniej mówiąc, od 7 do 9 listopada. Od piątku do soboty drużyny zostaną podzielone na osiem grup (po osiem drużyn w każdej) i zmierzą się w fazie grupowej. Z każdej grupy awans uzyskają dwie najlepsze drużyny. Zarówno eliminacje, jak i faza grupowa, będą rozgrywane „schematem do dwóch przegranych według drabinki wygranych i przegranych”.

Najważniejszy punkt turnieju, czyli faza playoff, odbędzie się 9 listopada. Będzie to walka pomiędzy 16 teamami, z których zostaną wyłonione 4 drużyny finałowe. Rozgrywki we wspomnianym finale będą prowadzone na zasadach „każdy z każdym”. W przypadku remisu zostaną, oczywiście, przeprowadzone dogrywki. Sam udział w turnieju jest bezpłatny, jednak członkowie drużyn, które zakwalifikują się do rozgrywek offline, będą musiały uiścić opłatę w wysokości 30 złotych od osoby, która zagwarantuje otrzymanie wejściówki na Falkon.

Warto jednak walczyć, bowiem pula nagród na turnieju wynosi 7500zł (w tym 2500 zł w barterze). Nagrody przyznawane są za trzy pierwsze miejsca, a ich łączna wartość to:

  • I miejsce – 3750 zł
  • II miejsce – 2500 zł
  • III miejsce – 1250 zł

Turniej sponsoruje firma MSI, znany producent sprzętu gamingowego. Do dyspozycji graczów zostaną oddane nowoczesne laptopy MSI GS70, które oprócz szybkiego procesora i bardzo wydajnej karty graficznej posiadają też matowy ekran oraz podświetlaną klawiaturę.

Turniej w League of Legends jednak nie jest jedyną atrakcją, jaką przygotowali fanom e-sportu organizatorzy festiwalu. W tym roku czeka na nich również cały blok e-sportowy. Turniejów będzie znacznie więcej, a nagrody będą zarówno pieniężne, jak i rzeczowe. Maniacy takich gier jak Starcraft 2, DOTA 2, CS:GO czy Osu! również mogą zacierać ręce (i zagrzewać palce!). Warto tu wspomnieć też o pierwszym w Polsce turnieju w Hearthstone, który odbędzie się na Falkonie właśnie. Oczywiście uczestnicy festiwalu będą również mieli możliwość zagrania w wiele gier na różnych konsolach.

Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu. Przypominamy, że PlayAllDay objął tegoroczną edycję Festiwalu Fantastyki Falkon patronatem medialnym.

  • Witeak~

    Weeeee~