Falkon pod patronatem PlayAllDay

Festiwal fantastyki Falkon, odbywający się co roku w Lublinie, kontratakuje. Pod takim właśnie hasłem organizatorzy imprezy postanowili promować tegoroczną edycję konwentu, który potrwa aż cztery dni, bo w dniach 7-10 listopada. Długa, bo piętnastoletnia już tradycja festiwalu sprawia, że Falkon jest jedną z największych imprez tego rodzaju w Polsce. Od lat odwiedzają ją tysiące osób, a konwent przeniósł się ze szkolnych sal na teren Targów Lublin, w których odbędzie się i w tym roku.

Piętnasta edycja Falkonu niesie z sobą obietnicę wielu prelekcji, paneli dyskusyjnych, konkursów, czy spotkań z autorami. Wśród tych ostatnich zapowiedziano już Michaela Swanwicka i Davida Webera, a także twórców gier – Marka Rein-Hagena, czy osób znanych w fandomie z innego typu działalności, przykładowo Cecilię Dolk – twórcę larpów. Falkon oznacza również jubileuszową, dziesiątą edycję plebiscytu literackiego Nautilus, wręczanego za najlepszy utwór fantastyczny, wydany w 2013 roku.

Na festiwalu odbędą się również, między innymi, Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych, Konkurs Odlotowych Strojów – KOSplay, a także NERD, czyli konkurs na najlepszego gracza. Portal PlayAllDay.pl objął patronem medialnym festiwal Falkon.