Katowice stolicą e-sportu po raz trzeci – Intel Extreme Masters

Intel Extreme Masters już dwukrotnie w swojej historii zagościł do katowickiego Spodka, który jeszcze niedawno rozbrzmiewał hukiem tysięcy gardeł siatkarskich kibiców. Najlepsi światowi gracze League of Legends i StarCraft II: Heart of The Swarm po raz trzeci spotkają się w Katowicach, tym razem na dziewiątej edycji IEM, by walczyć o olbrzymie nagrody.

Światowy finał Intel Extreme Masters 9 odbędzie się w dniach 12-15 marca 2015 roku. Pula nagród w tym roku wynosi aż 200.000 dolarów. George Woo, Event and Sponsorship Program Manager z firmy Intel, komentuje sprawę następująco:

Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ponownie zorganizować finały Intel Extreme Masters w Polsce. Tutejsi kibice są niesamowici, dzięki nim wynieśliśmy igrzyska e-sportowe na jeszcze wyższy poziom.

Michał Blicharz, dyrektor zarządzający ds. Pro Gaming w ESL, mówi o mistrzostwach w ten sposób:

To dla nas krok milowy, by w jednym sezonie rozgrywki Intel Extreme Masters zagościły na dwóch olbrzymich arenach sportowych – stadionie SAP Center w San Jose i katowickim Spodku. Zapowiada się najbardziej ekscytujący sezon w historii IEM. Jestem niezwykle podekscytowany zbliżającymi się wydarzeniami.

Trzy kolejne przystanki Intel Extreme Masters odbędą się w San Jose (USA), Tajpei (Chiny) i w Kolonii (Niemcy).

Źródło: esl.eu Zdjęcie: antyweb.pl
  • Witeak~

    Cierpię ;-;