Mobilne Granie: Terraria

Terraria często nazywana jest płaskim Minecraftem, Minecraftem 2D. Pamiętam, jak jeszcze wcale nie tak dawno fani tych dwóch produkcji wymyślali coraz to nowsze argumenty na wyższość swojej ulubionej gry. „Minecraft się tnie jak ty, emosie”, „Terraria jest płaska jak twoja siostra” itp. Ostatecznie jednak to Minecraft odniósł wielki sukces i stał się elementem popkultury, choć dzisiaj  napiszę o tym drugim.

Gra w wersji na Windows Phone waży ponad 60MB, co – jak na tak rozbudowaną grę – jest wynikiem bardzo przyzwoitym. Po zainstalowaniu jednak rozmiar gry może urosnąć nawet kilkakrotnie! Powodem takiego „tycia” są oczywiście generowane światy, a każdy z nich jest zupełnie inny.
Na początku musimy stworzyć postać, muszę przyznać że ten element niejednokrotnie powodował irytację, a nawet wybuch agresji. Spytacie: dlaczego. Już objaśniam; do wyboru mamy wiele kategorii: płeć, włosy, kolor włosów… Jeśli spojrzycie na dół ekranu, znajdziecie tam pewien przycisk. Randomize! Wielokrotnie po żmudnym dobieraniu moich ulubionych spodni, paluch zsuwał się na to właśnie pole. Reakcja do przewidzenia.

wp_ss_20140921_0001
Później pozostaje nam nadać imię naszej postaci i wybrać świat do gry, który, jeśli tworzymy go od nowa, możemy nazwać.
wp_ss_20140921_0002
Gra oferuje nam całkiem przyzwoity samouczek. Dowiemy się z niego podstawowych zasad tytułu, zapoznamy się ze sterowaniem i postawimy dzięki niemu naszą pierwszą konstrukcję.
wp_ss_20140921_0004
Gdy już uda nam się jako tako osiedlić, powinniśmy udać się wgłąb świata, aby poszukiwać surowców. Gra jest tak rozbudowana, że nieraz musiałem korzystać z Wiki, żeby opanować bardziej lub mniej zaawansowane opcje.
Gdybym miał ocenić tę produkcję pod względem grywalności, powiedziałbym, iż jej poziom jest naprawdę wysoki, dzięki czemu Terraria może wciągnąć na długie godziny. Gra jest ciekawa, oryginalna, rozbudowana, wymaga dużo czasu, ale, niestety, nie do końca są to cechy dobrej produkcji mobilnej.

wp_ss_20140921_0003 wp_ss_20140921_0005
Jako grze wystawiłbym Terrarii 9/10, jednakże jako, iż omawiam w tym artykule ten tytuł pod względem jego mobilnej wersji, wystawię Terrarii jedynie 4/10.
A Wy jak oceniacie Terrarię?

Gra jest dostępna na systemy Android, Windows Phone i iOS.

 • Witeak~

  Cube world i tak lepszy.

 • Witeak~

  Jeśli chodzi o Terrarie to gra potrafi naprawdę wciągnąć lecz gdy się dojdzie do końca gry. Zrobi się wszystko co ma się do zrobienia to zaczyna się nudzić. Mówię oczywiście o tej części gry w której walczy się z potworkami i zbiera coraz to lepszy ekwipunek. Bo jeśli chodzi o gre w której mam budować to trochę mi nie za bardzo to odpowiada. Dlatego ciesze się że co jakiś czas jest dodawany większy update dzięki któremu mogę odnowa się bawić z tą produkcją.
  Jeśli chodzi o wersję mobilną to nie za wiele powiem bo mam telefon z symbianem ;-;
  A co do recenzji. Tak trochę dziwnie napisana. Fajnie że są screeny, początek dobrze napisany ale jakoś ten przeskok między samouczkiem a oceną gry mnie zdezorientował.

  • Dajkoo

   Dzięki za opinię, postaram się poprawić ;)
   Aye!