Nadchodzi Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Już niedługo, bo w dniach 18 i 19 października, odbędzie się niezwykła impreza, zrzeszająca entuzjastów retrogamingu. Wydarzenie, nazwane Festiwalem Dawnych Komputerów i Gier, będzie miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim i będzie okazją do poznania (dla młodszych) lub przypomnienia sobie (dla nieco starszych) komputerów, gier i konsol z lat 70., 80. i 90. ubiegłego wieku.

Oprócz interaktywnej wystawy, dzięki której goście otrzymają możliwość bliskiego zapoznania się z zabytkami przemysłu gier. Sprzęt będzie działał i zostanie oddany do dyspozycji odwiedzających. To właśnie na tych, liczących już nieraz po kilkadziesiąt lat, staruszkach, gracze zmagać się będą w turniejach klasycznych gier końcówki XX wieku. W programie znajdzie się także miejsce dla prelekcji, które przybliżą nieco historyczny (i nie tylko) aspekt komputerów i konsol.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier odbędzie się – jak już wspomniałem – w Gorzowie Wielkopolskim, w Miejskim Centrum Kultury na ul. Drzymały 26. Wstęp na imprezę jest całkowicie darmowy. Zapraszamy na stronę wydarzenia, a także na fanpage organizatorów.

  • Helix

    A miejsce na Konami Code jest? :D