Największe Wtopy Roku – 4. miejsce

Miejsce czwarte: Ubisoft. Długo rozmyślaliśmy nad umieszczeniem francuskiej firmy w rankingu antysław. Z jednej strony Ubisoft zaskoczył nas w tym roku, wydając zaskakująco dobre gry – takie jak Valiant Hearts czy Far Cry 4, jednakże kompletnie zaniedbując całą społeczność. Co przez to rozumiemy? Otrzymujemy produkt pełen błędów, problemy z uruchomieniem mogą pojawiać się przez kilkanaście godzin, choć gwoździem do trumny okazała się fatalna polityka wydawcy. Tyczy to się głównie Assasin’s Creed: Unity oraz The Crew.

W pierwszym przypadku pracownicy Ubisoftu bronili się słowami o tym, że ich gra może “inaczej” zachowywać się na konsolach oraz PC-tach oraz że wszelka krytyka będzie ignorowana. Okazało się także, że wydanie małego patcha usprawniającego grę zajmuje francuskiemu studio około 9 razy więcej czasu niż pojedynczemu moderowi. Dokładnie – jeden moder naprawił grę w tydzień. Ubisoft zrobił to dopiero… dwa miesiące później. Takie przypadki są już znane przy produkcjach takich jak pierwsza część Dark Souls na PC, czy nawet Watch Dogs. W drugim przypadku warto wspomnieć o tak zwanym „blokowaniu przedpremierowych recenzji” osób lub redakcji posiadających The Crew w fazie bety bądź w dzień opublikowania gry. Osoba, która chciała kupić The Crew, nie mogła przeczytać więc rzetelnej recenzji na temat upragnionej gry.

Ubisoft przez cały rok zbiera fale krytyki od graczy. Firma stała się nawet przedmiotem drwin na stronach typu 9gag czy 4chan. Teraz ląduje również na PlayAllDay.pl – z nadzieją, że w przyszłym roku firma nie znajdzie się u nas w podobnym zestawieniu.