Play All Day rozmawia: wywiad z Level Up

Level Up to dosyć nietypowy bar, inny, niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Możemy w nim nie tylko napić się zimnego piwa czy zwyczajnie posiedzieć w towarzystwie, ale też pograć w najnowsze gry wideo na konsole. Każdy z „pokojów” ma wydzielonego Xboksa, czy też Wii. Dla odważniejszych miłośników gier towarzyskich dostępne są też kontrolery ruchu (takie jak Kinect) oraz gry planszowe. Ale jak Level Up mówi o samym sobie? Na pytania odpowiadała Martyna Karaś, manager od spraw PR:

Play All day: Jak narodził się pomysł na Level Up?

Martyna Karaś: Pewnie historia o tym, jak pewnego dnia właściciela coś trafiło i doznał olśnienia przeszłaby w wielu przypadkach — takie lokale to nowość na rynku, nie tylko polskim — ale prawda jest dużo bardziej banalna. Pierwszy taki lokal, o ile mi wiadomo, otwarto w Australii. Był to sławny już dziś ManaBar. Szybko znalazło się wielu naśladowców. Do tej pory wszystko było robione tak samo: pub plus konsole za darmo i gra muzyka. Level UP ulepsza natomiast koncept baru konsolowego w co najmniej takim stopniu, w jakim idea baru z grami zmieniła formę pubu jako takiego. Pomysł nie jest już dziś nowatorski. Wykonanie — jak najbardziej.

PAD: Czy ciężko było zrealizować taką koncepcję? Bar dla graczy jest dość rzadkim zjawiskiem, więc można mówić o swojego rodzaju ryzyku, typu czy ktoś się zainteresuje lokalem.

MK: Jeszcze do niedawna gracze byli stawiani w społeczeństwie na równi z innymi „wyrzutkami”, jednak obecnie to właśnie my – „dziwacy” jesteśmy na samym szczycie łańcucha rozrywki. Już nie trzeba się wstydzić, że gramy, wręcz przeciwnie — teraz docenia się nas jako ważny element gospodarki. Level Up to jedno z takich miejsc, stworzone przez graczy i dla graczy. Jeśli ma się pasję do tego co się robi to nie ma takich przeszkód, których nie można przeskoczyć. Oczywiście nie był to rok usłany różami, ale wiedzieliśmy, po co działamy, dla kogo i jaka idea nam przyświeca. To wystarcza, aby zrekompensować nawet najcięższe momenty i iść dalej. Ryzyko było, owszem, ale jak to mówią – “kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana” :)

10338329_651647928239017_3676388866500727291_n

PAD: Czy jest to bar tylko dla graczy czy może ludzie niezaznajomieni z grami video też mogą znaleźć tam coś dla siebie?

MK: Nasze drzwi otwarte są absolutnie dla wszystkich. Dla „nie – graczy” Level Up jest świetną alternatywą dla standardowego imprezowania i spędzania! Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, jeśli nie Mortal Kombat, Fifa, Forza czy nowy Rayman to dla tych bardziej aktywnych mamy kilka stanowisk z Wii czy Kinectem, dla tych mniej — mamy duży wybór planszówek :)

PAD: Jak wygląda typowy dzień w Level Upie? Nieustanny napływ nowych klientów czy na spokojnie?

MK: Typowy dzień w Level? W Level Up nic nie jest typowe :D Jeśli chodzi o klientów to nie ma na to zasady. Każdego dnia widujemy zarówno znane już nam twarze stałych gości jak i zupełnie nowe osoby, które trafiły do lokalu “z przypadku” lub ze znajomymi. O obydwie grupy klientów staramy się dbać i zapewnić im taki klimat, aby czuli się jak u siebie w domu.

PAD: Co Level Up oferuje klientom na dzień dzisiejszy?

MK: Przede wszystkim świetnie zaopatrzony bar, ponad 20 stanowisk do grania oraz unikalną atmosferę. Obecnie wprowadzamy także możliwość oglądania u nas tradycyjnych rozgrywek sportowych – jest to odpowiedź na potrzeby naszych gości, którzy domagają się tego od pewnego czasu. Niedawno uruchomiliśmy także duży ogródek “na wypasie” z grillem, gdzie można zjeść przysmaki kuchni typu slow-food (nasza duma i chwała to ogromny Level Up Burger!). Mamy masę imprez tematycznych i turniejów, które zainteresować mogą zarówno graczy jak i ludzi nie powiązanych z tą dziedziną rozrywki. Polecam śledzić nasz fanpage na Facebooku – tam umieszczane są wszystkie informacje co dzieje się w Levelu.

10268679_645514032185740_4260682935773805423_n

PAD: Na jakie zmiany możemy liczyć w przyszłości? Czy jest coś co trzeba ulepszyć czy też zmienić?

MK: Oj, zmiany dokonują się codziennie — mikroulepszenia są konieczne i naszą ambicją jest ciągle ulepszać doświadczenie Level UP, aby dążyć do bliżej nieokreślonego ideału rozrywki. Nie spoczywamy na laurach — walczymy o lepszy Level każdego dnia.

PAD: Jak rozumiesz pojęcie „gier kreatywnych”?

MK: Gry zmuszające gracza do myślenia, kojarzenia faktów oraz do tworzenia nowych koncepcji i idei, simple as that. :)

PAD: Coś do dodania na koniec?

MK: Zapraszamy wszystkich do przekonania się na własnej skórze czym jest Level Up i skosztowania wyższego poziomu rozrywki jaki reprezentuje. :)