Porytkon √25 pod patronatem PlayAllDay

Wiele mówiąca nazwa konwentu fantastycznego Porytkon √25 jest już piątą edycją sosnowieckiej imprezy. Jak zawsze, odbędzie się ona w Sosnowcu na terenie dwóch szkół w dniach 24-26 października tego roku. Portal PlayAllDay objął wydarzenie swoim patronatem medialnym, tym samym wspierając organizatorów w październikowym poryciu.

Porytkon jest konwentem fantastyki, na którym mają spotkać się tłumy zapaleńców literatury i gier fantastycznych. Wśród bloków tematycznych, które zaoferuje impreza, znajdzie się blok fantastyczny, RPG, postapokaliptyczny, literacki, mangi i anime, a także blok komiksowy. Wszystkie te sekcje tematyczne obfitować będą w ciekawe prelekcje, panele dyskusyjne i konkursy z nagrodami. Każdy zainteresowany ma możliwość stworzenia własnego punktu programu dzięki formularzowi zgłoszeniowemu, który umieszczony jest na oficjalnej stronie Porytkonu.

Warto zaznaczyć, że swój udział na konwencie potwierdzili pisarze tacy, jak Paweł Ciećwierz (NekrofikcjeŚrodkowy Palec Opatrzności), czy Jacek Komuda (Diabeł ŁańcuckiCzarna Szabla). Pełna lista zaproszonych gości nie jest, niestety, jeszcze znana.