Rozmowa z twórcami filmu o Wiedźminie

Zaledwie parę dni temu informowaliśmy o tym, że powstanie krótkometrażowy film o Geralcie z Rivii. Dziś, jako pierwsi w Polsce, możemy zdradzić dla Was parę szczegółów związanych z powstającym dziełem. Rozsiądźcie się więc wygodnie, weźcie ciepłą herbatę i poczytajcie o tym, czego udało nam się dowiedzieć w rozmowie z jednym z twórców produkcji, Dawidem Grzesikiem.

Miniatura, o której mowa, tworzona jest przez grupę osób i firm zrzeszonych pod nazwą Filmvision. Jej tytuł to „Geralt z Rivii”. Najbardziej nurtującym pytaniem, które zadałem Dawidowi na samym początku, było to, czy inspiracja podczas tworzenia scenariusza filmu o Wiedźminie brana była przez nich w większej mierze z książek Sapkowskiego, czy też może ich komputerowym odpowiednikom, stworzonym przez CD Projekt RED. Dowiedziałem się, iż scenariusz filmu wiązał się będzie i z jednym, i z drugim. Epizod, który przedstawiony będzie w miniaturze, cytując Dawida, „mógł się wydarzyć pomiędzy drugą, a trzecią częścią gry, jak również przed ‚Sezonem Burz’. Sytuacja nie wpływa jednak znacząco na losy wiedźminaNa dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że Geralt napotka na swej drodze pewien problem, który będzie od niego wymagał skomplikowanej walki wewnętrznej. Na próbę zostanie wystawiona jego moralność. Nie zabraknie jednocześnie scen przemocy„.

Głównym założeniem filmu będzie tworzenie klimatu, a nie rozbudowana, wielowątkowa fabuła, czego oczywiście można spodziewać się po filmie krótkometrażowym – z pewnością nie jest to żadne zaskoczenie. Tym bardziej, iż czas trwania dzieła nie będzie przekraczał dziesięciu minut. Stworzenie tak krótkiej formy filmowej nie jest jednak czymś, co zrobić można w parę dni, jak mogłoby się zdawać. Osoby zrzeszające się pod szyldem Filmvision to profesjonaliści, o czym świadczą słowa Dawida Grzesika: „Zamierzamy dopracować ‚Geralta z Rivii’ do perfekcji. Film może i będzie krótki, ale chcemy zrobić go tak, by móc pochwalić się nim również za oceanem.” W ekipie tworzącej produkcję, znaleźć można 60 osób – wraz z aktorami i statystami. Koszty filmu małe niestety nie są, ale jeśli wszystko pójdzie wedle planu, to zdjęcia ruszą już w czerwcu. Profesjonalizm Filmvision potwierdza również fakt, iż firmę tworzą profesjonalni filmowcy i aktorzy, a także studenci szkół filmowych i aktorskich. Inni to zwyczajnie osoby uzdolnione, posiadające predyspozycje do zajmowania się tego typu działalnością, a przede wszystkim – fani Wiedźmina. Wśród aktorów znajdą się takie osoby, jak Kamil Lemieszewski („Gabriel”, „Zamek”), Marcin Krajewski (seriale „Tancerze” i „Pierwsza Miłość”), a także Małgorzata Potocka, znana między innymi z filmów „Och Karol 2”, „Ostatnia Akcja”, czy „Pułapka”.

Przy okazji – informujemy z największą przyjemnością, iż film „Geralt z Rivii” został objęty patronatem medialnym PlayAllDay.

 

 

  • Can’t wait ;3

  • Helix

    Czekam.

  • Killjoy

    Lektor = Ivona?…