Solpeo Game Jam w Krakowie

W piątek, w Krakowie rozpoczyna się Solpeo Game Jam. Jest to bardzo ciekawa impreza – uczestnicy dostają 24 godziny na stworzenie gry na silniku Solpeo.

Podczas tego wydarzenia można poznać wielu twórców gier. To dobra okazja do integracji w miłym i interesującym środowisku. Jego autorzy podczas organizacji postawili sobie trzy nadrzędne cele: popularyzację tworzenia gier, edukację oraz integrację środowiska gamedevowego, w atmosferze twórczej zabawy.

Event zaczyna się 20 lutego w pubie SELECT w Krakowie. Pierwszą pozycją na planie jest wykład, który pokazuje i objaśnia działanie silnika. W sobotę punktualnie o 9:00 startuje Game Jam, a już 24 godziny później (w niedzielny poranek) zostaną wyłonieni zwycięzcy i obędzie się rozdanie nagród. Zwycięzca może liczyć nie tylko na nagrodę rzeczową, otrzyma on również wsparcie i pomoc w dalszej realizacji swojej wizji (zaczynając od kwestii merytorycznych, na zorganizowaniu zbiórki w serwisie Wspieram.To kończąc).

Wspomniany już silnik Solpeo, którego wykorzystanie jest praktycznie jedynym ograniczeniem dla uczestników jamu, jest narzędziem zaprojektowanym z myślą o developerach, którzy chcą tworzyć multiplatformowe gry bez większych komplikacji. Dzięki oparciu Solpeo o bibliotekę Qt, wystarczy stworzyć jedną bazę kodu, a będzie go można wykorzystać na wielu platformach.

Aby wziąć udział w Solpeo Game Jam, wystarczy zapisać się na stronie wydarzenia i, cóż, przyjść!

 • Witeak~

  Event fajny a na wykonanie gry tylko 24h. Jestem ciekaw prac.
  Ps. znowu Kraków ;-;

  • Marta Denae Matyjewicz

   Wbrew pozorom da się zrobić coś ciekawego w 24h, ale najważniejsze jest to, że autorów najciekawszych propozycji nie mamy zamiaru zostawić na lodzie, chcemy żeby wyłuskali z tego projektu jak najwięcej. :-)

   • Witeak~

    To nic jak życzyć tylko powodzenia przy organizacji wydarzenia. :)