The best of PlayAllDay.pl

Czasz na podsumowanie roku 2014. Oprócz niezwykłych wytworów kultury, które trafiły w tym roku na rynek gier wideo, pojawił się również nasz portal – PlayAllDay.pl Uważamy, że to wydarzenie szczególnej wagi – odnieśliśmy sukcesy nie mniejsze od This War of Mine czy zbiórka funduszy na reaktywację Secret Service oraz magazynu Magia i Miecz. Dysponując całą masą statystyk i danych warto wspomnieć ten rok pod względem liczb (i nie tylko!).

Statystyczny czytelnik PlayAllDay

klepsydraNasz statystyczny czytelnik jest mężczyzną w przedziale wiekowym 18-24. Pochodzi z Warszawy, jeżeli przegląda nasz portal na urządzeniu przenośnym, robi to na iPhonie. Jeśli na komputerze, to na systemie Windows i poprzez przeglądarkę Google Chrome. Co do liczb: od początku naszego istnienia, portal PlayAllDay.pl odwiedziło niemal 16 tys. osób z ponad tysiąca różnych miejscowości. Aż  38% (ponad 6 tys.) z nich to użytkownicy, którzy powracali na naszą stronę. Jesteśmy pewni, że Ty jesteś jednym z nich. :-)

Najwięcej, bo ponad 2,5 tysiąca naszych gości to osoby z Warszawy. 1200 osób pochodzi z Krakowa, 820 – z Katowic, 840 z Poznania, 730 z Wrocławia, a 450 z Lublina. Nasi czytelnicy nad naszymi tekstami w trakcie jednej sesji spędzali średnio 3 minuty. To oznacza, że na PlayAllDay.pl spędzono łącznie 48 tys. minut (800 godzin), czyli ponad miesiąc! Z kolei odsłon strony było prawie 44 tysiące (czyli nadal over 9 thousand!). 89% czytelników przeglądało PlayAllDay.pl na komputerze, 9% – na komórce, 2% – na tablecie. Wśród przeglądarek góruje Google Chrome, zaraz za nim jest Mozilla Firefox i Opera. Najbardziej zaskoczyło nas, że w zestawieniu pojawiło się także Nintendo Browser.

Najlepsze teksty roku

Przez cały czas istnienia na naszym portalu pojawiło się 186 wpisów, a wraz z tym – 187. Wśród najpopularniejszych tekstów można znaleźć Erotyczne gry wideo na podstawie serii Leisure Suit LarryNiesamowite stroje w wykonaniu Megii Cosplay czy Dlaczego gramy w gry komputerowe? O rodzajach gier i typach graczy. Wśród wywiadów z kolei najczęściej czytano te z Patrykiem ‚Rojo’ Rojewskim i z Włodkiem Markowiczem. Najbardziej rozchwytywanymi recenzjami były oceny The Binding of Isaac: Rebirth7 Days to Die i The Sims 4.

Jak się chwalić, to się chwalić. Nie informowaliśmy o tym, ale wiemy również, że jeden z naszych tekstów bliski był nominacji do Nagród Młodych Dziennikarzy w kategorii Debiut Publicystyczny Roku. Chodzi o artykuł zatytułowany Atrakcyjność, czyli sadyzm.

Na naszym Facebooku zgromadziliśmy ponad pół tysiąca fanów, w ostatni tydzień (Tydzień z PAD-em) udało nam się przekroczyć 4,5 tysiąca zasięgu. Podczas Tygodnia z PAD-em rozdaliśmy nagrody o wartości blisko tysiąca złotych dzięki trzynastu wspaniałym partnerom, którzy pomogli w przygotowaniu eventu. Chcielibyśmy więc bardzo podziękować: Artifex Mundi, b-interaktive, Bloober Team, Copernicus Corporation, Cybermachinie, Ganymede, Gindie, fanpage’owi Grające Kobiety, Incuvo, IQ Publishing, fanpage’owi Polskie Gry Komputerowe, organizatorom RetroGralni oraz The Armory za wszelką pomoc, dzięki której mogliśmy to zorganizować. Dziękujemy i Wam, drodzy Czytelnicy, za to, że jesteście z nami.

Szczęśliwego Nowego Roku życzy redakcja PlayAllDay.pl.

 • gośc

  A gdzie są wyniki poprzednich konkursów? Tzn. trzeciego i czwartego.

 • Witeak~

  450 osób z lublina :3
  Gratuluje wyników i powodzenia w przyszłym roku.

 • Helix

  No i wspaniale. Życzę dalszego, pozytywnego rozwoju w nowym roku :D

  I może w końcu ta menda wena do mnie wróci i zgłoszę się do redakcji, żeby coś pisać.

  Jako, że bez literówek nie byłbym sobą „pojawiła się również nasz portal – PlayAllDay.pl”

 • Dodo

  Gratulacje i oby w przyszłości te wyniki były tylko lepsze.

 • Witeak~

  Pierwszy

  • Dodo

   Pierwszy