Wiedźmin na wrocławskiej konferencji naukowej

W następny piątek i sobotę 17-18 października we Wrocławiu odbędzie się pierwsza w Polsce, a także na świecie, konferencja poświęcona Wiedźminowi. Naukowcy ze stowarzyszenia Trickster postanowili przybliżyć nam swoje badania na temat Białego Wilka.

plakat-antihero-program-aktualny

Gdy Andrzej  Sapkowski wprowadzał nas do świata Wiedźmina, nikt nie wiedział, że w obecnych czasach stanie się on przebojem kultury współczesnej. Podczas badań polskiej fantastyki, Geralt często był przywoływany jako jej flagowy element, oznaczający o wiele więcej, niż tylko rolę bohatera sagi.

Obecnie wszyscy, którzy dali się porwać twórczości Sapkowskiego – czy to w grach wideo, filmie, papierowym RPG, komiksie czy serialu – tworzą globalną wspólnotę, na podstawie której naukowcy badają fantastyczny świat. Od czasu wydania pierwszej książki, Wiedźmin stał się bardzo popularny na całym świecie nie tylko w kontekście książki i gry, ale także gry i filmu oraz zaczął funkcjonować w świecie codziennym. Dzięki temu Polacy nie mają kompleksów związanych z zachodnią fantastyką, a fakt ten zawdzięczają Geraltowi z nieistniejącej Rivii.101997437

Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej Trickster, które składa się z młodych ludzi z całej Polski, postanowiło poświęcić najbliższe naukowe działania w pełni uniwersum Białego Wilka. Ich celem jest pokazanie, iż Wiedźmin jest fenomenem w Polsce i za granicą. Badanie wiedźmina jest czymś zupełnie nowym, nikt wcześniej nie próbował poddawać jego tematyki szczególnej i dokładnej analizie, jak wynika z bloga cdp.pl.

Konferencja będzie więc unikalna oraz ciekawa dla wszystkich, którzy chcą usłyszeć rozpatrywań Białego Wilka w obszarze mediów. CD Projekt oraz CD Projekt RED objęło honorowym patronatem wrocławskie wydarzenie. Konferencja „Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni” odbędzie się w dniach 17-18 października (piątek i sobota) w klubie dyskusyjnym Cafe THEA (przy Instytucie Grotowskiego, Przejście Żelaźnicze 4). Wstęp jest darmowy.

Źródło: blog.cdp.pl, zdjęcie: scratcherpen