Złote Pady – 6. miejsce

Na szóstej pozycji najlepszych tytułów 2014 uplasowała się polska produkcja – Lords of The Fallen. Gratulujemy twórcom z CI Games i wyjaśniamy kulisy decyzji.

Grając, można odnieść wrażenie, że ta gra oferuje to połączenie Dark Souls i Demon Souls w bardziej casualowym wydaniu. Fabuła jest opisana w prosty i zrozumiały sposób. Nasz świat postanawiają spustoszyć demoniczne armie i tylko jeden bohater może sobie z nimi poradzić. Na pochwałę zasługuje grafika i wrażenia płynące z walki. Każda lokacja jest składową spójnego świata gry, w którym co krok czyha na nas niebezpieczeństwo. Nawet najmniejsze szczegóły zostały doszlifowane, pochłaniając uwagę gracza do reszty. Styl walki zależy od posiadanego ekwipunku i, oczywiście, preferencji. Walczyć więc możemy na wiele sposobów, jednak to tak naprawdę przeciwnicy (w szczególności bossowie) zadecydują o tym, co w danej chwili jest najbardziej opłacalne. Wystarczy bowiem wciśnięcie przycisku w nieodpowiednim momencie i rozpoczniemy grę od ostatniego punktu kontrolnego.

Walka jest czystą przyjemnością. Każdy przeciwnik, otrzymując obrażenia, wygląda, jakby naprawdę cierpiał, a walka mieczem wygląda niezwykle finezyjnie. Przyczepiliśmy się w naszej ocenie do magii. Została dość widocznie zignorowana i odstaje pod względem skuteczności od stalowego oręża. Często przewijają się także błędy z polskim tłumaczeniem oraz bugi tekstur. Techniczne aspekty powinny zostać poprawione, niemniej – polecamy produkcję CI Games na długie, zimowe wieczory. Chcemy z całego serca pogratulować Polakom za trafienie do globalnego rynku oraz zwrócenie na siebie uwagi. W szczególności pozytywnie zaskoczeni jesteśmy faktem, że polskie studio, znane niegdyś pod szyldem City Interactive, potrafiło pozbierać się w tak spektakularny sposób po niezbyt udanej premierze Enemy Front. Liczymy na jeszcze lepszą kontynuację nowej marki, którą stała się gra o tytule Lords of The Fallen.